Szkolimy zgodnie z międzynarodową organizacją CMAS
Tel: +48 602 304 224         Mail:biuro@rybadiving.pl

O nurkowaniu

Płetwonurkowanie, jak każdy sport ekstremalny, wymaga od nas przestrzegania pewnych zasad. Poniżej kilka słów o najważniejszych

Warunki uczestnictwa w kursach płetwonurkowania:

  1. W przypadku osób nieletnich zawsze wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.
  2. Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym – nie musisz być mistrzem świata, wystarczą podstawowe umiejętności, które na miejscu oceni instruktor. W zasadzie wystarczy nie bać się wody.
  3. Orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania płetwonurkowania wymagane jest zawsze na kursie.  Po takie orzeczenie najlepiej wybrać się do lekarza medycyny sportowej lub hiperbarycznej. Na stronie głównej KDP znajdziesz listę lekarzy z całej Polski uprawnionych do wystawienia takiego zaświadczenia. Warto wcześniej skontaktować się z wybraną przychodnią/lekarzem i dopytać jakie badania dobrze mieć ze sobą na wizycie aby nie jeździć ponownie. Większość z nich, tak jak morfologię krwi obwodowej, poziom cukru i cholesterolu we krwi oznaczysz za niewielką opłatą w każdym laboratorium. EKG możesz wykonać np. u swojego lekarza rodzinnego – ważne jest 3 miesiące od daty badania. RTG klatki piersiowej jest również badaniem dostępnym. Niestety, nawet prywatnie najczęściej wymagane jest skierowanie, ale za to wynik  badania ważny jest przez 2 lata od daty jego wykonania.
  4. Podczas nurkowań stażowych wystarczy Twoje oświadczenie o stanie zdrowia i braku przeciwwskazań. 

 

Sprzęt, czyli co muszę zabrać ze sobą:

  1. Na pewno kąpielówki, ręcznik i    nawet w największe upały nad polskimi wodami przydaje się po nurkowaniach ciepła czapka (wszak najwięcej ciepła tracimy przez głowęJ)
  2. Przy kursach INTRO, młodzieżowych i P1 cały potrzebny sprzęt na czas kursu otrzymasz w ramach szkolenia. Jeśli jednak wolisz pływać w swojej masce czy płetwach zabierz je ze sobą.
  3. W przypadku kursów P2, P3 i specjalistycznych sprzęt nie jest standardowo oferowany na czas kursu ale jeśli chciałbyś skorzystać z naszego sprzętu daj nam znać wcześniej a na pewno zaoferujemy Ci taką możliwość.
Copyrights © 2012 - 2019 O RybaDiving